MÖBLER / Bord / Salongsbord 3796265
nr 379 6265
Salongsbord
Björk, med intarsia, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 98, höjd: 66
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 26 september 2005
350 kr
450 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods